Přihlásit se

Správa účtu

UV gely

Kocka_2

Akryl

Můžu smíchat akrylový prášek s UV gelem?

Ano, můžete. Raději ale naneste na štětec gel a pak jej namočte do akrylu. Pokud byste ho vmíchala rovnou do lahvičky, mohl by vám gel do druhého dne zatvrdnout. Zkusit můžete rovnou i náš akrygel, který už obsahuje smíchaný gel a akryl, u kterého nehrozí, že by se v něm tvořily hrudky nebo že vám v lahvičce ztvrdne.

Co mám dělat, když mi akryl tvrdne příliš rychle?

Pokud vám při práci s akrylem vyhovuje pomalejší tempo, můžete místo klasického liquidu použít pomalý liquid. S ním budete mít dostatek času na dokonalé vytvarování nehtu.

Můžu na akryl použít barevné gely a gel laky?

Ano, samozřejmě. UV gely i gel laky na akrylu dobře drží.

Jak mám postupovat při modeláži nehtu akrylem?

Pomerančovým dřívkem opatrně zatlačte nehtovou kůžičku k okrajům. Můžete si pomoct změkčovačem kůžičky “Cuticle Remover”. Nehty můžete přetřít přípravkem Nail Prep, který není součástí sady, ale nehet odmašťuje a napomáhá lepšímu přilnutí Primeru. Celý nehet zmatněte brusným blokem tak, aby na nehtu nezůstala žádná lesklá místa. Tak zabráníte tomu, aby se akryl později od nehtu odchlipoval. 

Zvolte si správnou velikost tipu tím, že si různé velikosti postupně přiložíte k nehtu. Na odpovídající velikost tipu naneste lepidlo na jeho lepící plošku. Pod úhlem 45° přiložte na nehet — vyhnete se tak vzduchovým bublinkám v lepidle, které by mohly způsobit infekce či plísně nehtu. Přebytečné lepidlo otřete buničinou. Tip zkraťte gilotinou do vámi zvolené délky a tvaru. Přechod mezi tipem a nehtem vypilujte do ztracena tak, aby nebyl vidět. Nepilujte ale vlastní nehet! Opět zmatněte celý nehet brusným blokem. Naneste na nehet Acid Primer pro lepší přilnavost akrylu a nechejte zaschnout. 

Připravte si liquid do skleněné misky, akrylový prášek a štětec. Štětec namočte do liquidu a poté do akrylového prášku. Špičkou štětce vytvořte malou kuličku a tu naneste na připravený nehet. Pozor, postupujte rychle — akryl rychle zasychá a tuhne! Pokud chcete např. bílou špičku nehtu, naneste jako první bílý akrylový prášek a až poté nanášejte průhledný.

Nyní nehty opilujte do požadovaného tvaru a naneste top coat pro zářivý lesk. Na závěr ošetřete okolí nehtů výživovým olejíčkem. Modeláž je hotová!

Gel lak

Jak mám postupovat při odstraňování gel laku? Co všechno k tomu potřebuji?

Gel lak se z nehtů odstraňuje alobalovou metodou.

Potřeby k odstranění:

 • Aceton (čistý, může obsahovat vůni, neměl by obsahovat lanolin nebo jiné ošetřující složky)
 • Pilník vyšší hrubosti, doporučujeme č. 80
 • Buničina
 • Kuchyňský alobal
 • Pomerančové dřívko nebo nekovový exkavátor
 • Vyživující olejíček na nehty nebo krém

Postup odstranění:

 1. Pilníkem vyšší hrubosti narušte vrchní část gel laku.
 2. Obruste důkladně co možná nejvíce gel laku - ale pouze lesklý top coat a část barvy. Nikdy nebruste i přírodní nehet. Zraníte se.
 3. Nachystejte si čtvereček buničiny a dostatečně široký proužek kuchyňského alobalu.
 4. Buničinu důkladně namočte v čistém acetonu. S tekutinou nešetřete.
 5. Přiložte nasáklou buničinu na zbroušený nehet s gel lakem a poté obalte prst alobalem tak, že vytvoříte lesklý náprstek, který přidrží buničinu na svém místě.
 6. Nechte takto aceton působit nejméně 10, ideálně 15 minut.
 7. Sundejte alobalový náprstek a pomerančovým dřívkem šetrně odstraňte změklý gel lak. Nikdy gel lak nestrhávejte násilím.
 8. Očistěte nehet od zbytečků gel laku a acetonu a ošetřete výživným olejíčkem.

Tip: Ušetřete si práci a využijte praktické remover fólie pro pohodlné, jednoduché a rychlé odstranění gel laku z nehtů.

Můžu použít gel lak i na akryl?

Gel lak můžete používat i na akryl. Jeho výdrž je stejná jako při aplikaci na UV gely.

Proč mi gel lak nejde odstranit?

Pokud se vám nedaří odstranit gel lak z nehtů, ujistěte se, že dodržujete správný postup a používáte veškeré potřebné pomůcky jako je čistý aceton, hrubý pilník, buničina a pomerančové dřívko. Jak na to zjistíte ZDE.

Pokud postupujete správně a gel lak stále drží, vyzkoušejte následující:

Ujistěte se, že máte čistý aceton. Klasický odlakovač s gel lakem nehne, stejně tak jakýkoliv šetrnější druh, například aceton s lanolinem, vám stačit nebude, pokud máte se sundáváním problémy.

Dejte tomu čas a buďte trpělivé. Nechejte acetonem nasáklou buničinu na nehtech déle, klidně i 20 až 25 minut. Po prvních 15 minutách stav nehtů zkontrolujte, zkuste šetrně odstranit části gel laku, které změkly, přidejte do buničiny aceton a nehty opět zabalte. Takto se čerstvý aceton dostane do vrstev, kde gel lak pevně drží a spíš pak povolí. Gel lak nikdy nestrhávejte násilím! Zbytečně byste si poničila svůj přírodní nehet.

Vynechejte při modeláži primer. Ten slouží k tomu, aby vám gel laky lépe držely. Pokud máte problémy s odstraňováním, pak je pro vás primer zbytečný a s důkladnou přípravou vám bude manikúra hezky držet i bez něj. Navíc se gel laku pak snáze zbavíte.

Stírejte mezi vrstvami výpotek. Výpotek, to je průzračná lepkavá tekutina, která se tvoří na povrchu gelů či gel laků po jejich vytvrzení v UV a LED lampě. Primárně pomáhá propojovat jednotlivé vrstvy gel laků a napomáhá tak výdrži manikúry. Pokud výpotek s každou vytvrzenou vrstvou setřete, snižujete tak sílu propojení vrstev a aceton si s nimi při sundávání lépe poradí.

Změňte bázi. Pokud jste si pořídila extra silnou bázi, je možné, že si s ní aceton na vašich nehtech nedokáže poradit. Vyzkoušejte bázi a top NANI Super Soak, které se lépe rozpouští při kontaktu s acetonem a gel lak tak půjde lépe odstranit.

Proč gel laky špatně kryjí?

Ne všechny barvy gel laků dokonale kryjí. Méně pigmentované - většinou světlé - odstíny mohou mít s krytím problém. Naneste proto raději více vrstev. Existují i odstíny, které nejlépe vyniknou, pokud pod ně nanesete bílý podklad - vyzkoušejte to!

Proč se mi gel lak krabatí?

Gel lak je třeba nanášet v tenké vrstvě. Pokud nanesete silnější vrstvu, vytvoří se vám na něm nevzhledné varhánky. Jste si jistá, že tenčí vrstvu už nanášet nejde? Zkuste zkontrolovat svou lampu - je možné, že je problém v ní.

Proč mi gel lak nedrží?

Nejčastějším problémem bývá vynechání primeru z přípravy nehtu před nanášením gel laku. Pokud to není váš případ, je možné, že může být chyba jinde - třeba v pro vás nevhodně zvolené bázi. Každá jsme jiná a naše nehty reagují i na fyziologické změny v našich tělech. Vyzkoušejte proto například náš podklad Super Soak, se kterým má mnoho zákaznic vynikající zkušenosti!

Jak mám postupovat při nanášení gel laku? A co všechno k tomu potřebuji?

Pro celý postup potřebujete několik nezbytností, které jsou součástí našich sad na nehty:

 • UV lampa na nehty
 • Gel laky - bázi, barevný gel lak a lesk
 • Primer
 • Pomerančová dřívka
 • Buničinové polštářky
 • Pilník
 • Brusný blok
 • Výživný olejíček na nehty

Pomerančovým dřívkem opatrně zatlačte nehtovou kůžičku k okrajům. Můžete si pomoct změkčovačem kůžičky “Cuticle Remover”. Nehty můžete přetřít přípravkem Nail Prep, ten nehet odmašťuje a napomáhá lepšímu přilnutí Primeru. Celý nehet zmatněte brusným blokem tak, aby na nehtu nezůstala žádná lesklá místa.Tak zabráníte tomu, aby se gel lak později od nehtu odchlipoval. Na nehty naneste Primer nebo Primer Bonder. Ten zasychá rychle samovolně na vzduchu a napomáhá k lepšímu přilnutí gel laku k nehtu. 
Na nehty naneste tenkou vrstvu gel laku Base/Top. Ten slouží jako podkladová i konečná vrstva. Nechejte ji vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut. Nestírejte výpotek a pokračujte v nanesení barevného gel laku. Pokud je třeba, naneste i druhou vrstvu barevného gel laku. Nestírejte výpotek. Máte v plánu třpytky? Nebo jiné zdobení? Tak teď je ten pravý čas! Třpytky můžete nanést do výpotku a pokračovat dalším krokem. Výsledek zafixujte gel lakem Base/Top a nechejte vytvrdit 2 až 3 minuty. Nakonec setřete výpotek. Nehty jsou lesklé a krásné. Na závěr svým rukám dopřejte masáž olejíčkem, který pomůže zregenerovat nehtovou kůžičku a nehtová lůžka.

Obecné dotazy

Proč mi UV gel nebo gel lak ztvrdnul?

Všechny materiály vyžadují správné skladování a zacházení, které zaručí jejich dlouhou trvanlivost. Jak se k jednotlivým produktům chovat, zjistíte na jejich obalu. Materiály neskladujte poblíž topení a nevystavujte je náhlým změnám teplot. Při práci s nimi se vyhněte přímému slunci - práce na čerstvém vzduchu je sice příjemná, ale UV záření pocházející ze slunce se postará o velmi rychlé vytvrzení vašeho oblíbeného gelu či gel laku.

Zakoupený přístroj vám nefunguje nebo chcete vrátit zboží do 30 dnů?

Jednoduše vyplňte náš reklamační formulář na adrese: https://www.naninails.cz/reklamace/.
Pak už jen odešlete reklamovaný balík či produkt zpět k nám. Nemusíte nic tisknout, ani vkládat do balíku. Vaši reklamaci si s balíkem bez problému spojíme a vše rychle vyřešíme.

Dorazila vám poškozená či nekompletní zásilka?

Pokud se jedná o drobnost, například vylitý aceton nebo prasklou lahvičku primeru, zašleme vám obratem zdarma nový. Stejně tak pokud vám v zásilce něco chybí, ihned odesíláme chybějící kus. Dorazil vám rozbitý přístroj, kufřík nebo jiná dražší věc? Zašlete nám jej zpět. V co nejkratším čase vám pak dorazí nový kus.

Můžu do své odeslané objednávky něco přidat nebo odebrat? Jak na to?

Pokud vám ještě nedorazila zpráva s informací, že jsme zásilku předali vámi zvolenému dopravci, napište nám e-mail na info@naninails.cz nebo zavolejte na tel. 552 341 784. Rádi vám dodatečně objednávku upravíme podle vašich představ.

Když si teď objednám zboží, kdy ho budu mít doma?

Objednávky placené dobírkou nebo on-line platební kartou, které vytvoříte do 12:00 (tedy do pravého poledne), odesíláme ještě tentýž pracovní den. Pokud objednávku vytvoříte po poledni, pak ji odešleme následující pracovní den. Jakmile zásilku předáme dopravci, informujeme vás SMS nebo e-mailem. V tuto chvíli běží dopravci lhůta, během které by vám měl balíček doručit. Různí dopravci mají i různé lhůty:

Česká poštanásledující pracovní den, pouze balík expres se doručuje i o víkendech a svátcích

PPL – následující pracovní den

Zásilkovna – následující pracovní den

Opravdu odpovídá odstín na produktové fotce realitě?

My v NaniNails víme, že produktové fotky dodávané od výrobců mnohdy vzhledem klamou a odstín, který pak doma vyzkoušíte, neodpovídá tomu, co jste viděla na e-shopu. Proto jsme všechny naše produkty sami přefotili, v grafickém editoru jsme doladili to, co fotoaparát nezachytil správně, a teprve tyto fotky teď najdete u všech UV gelů, gel laků, zdobení a pod. Tohle je ale jen ta část, kterou můžeme ovlivnit. Roli v zobrazení jednotlivých odstínů hraje i to, na jakém zařízení nebo monitoru se na obrázek díváte. Pokud si nejste jistá, jestli váš PC monitor má správně vyladěné barvy, zkuste se na obrázek podívat v chytrém telefonu s vysokým jasem displeje. Pokud ani to nepomůže vaší jistotě, obraťte se na nás - všechny odstíny máme vždy po ruce a dokážeme vám je porovnat.

Koupila jsem si u vás LED lampu, ale mohu v ní vytvrzovat i všechny vaše gely?

Ano, všechny barevné gely a gel laky můžete vytvrdit i v LED lampě. Výjimku tvoří modelovací gely, kde je třeba si přečíst na etiketě, pro jakou lampu jsou určeny. Na druhou stranu existují i takové modelovací gely, které rozdíly mezi lampami nedělají.
LED lampy s nižším výkonem a bez UV/LED diod vytvrdí pouze gely s označením LED nebo UV/LED. U těchto typů lamp je potřeba si dávat pozor, jaké gely nakupujete, protože produkt, na kterém je pouze označení UV, tyto LED lampy s nižším výkonem nevytvrdí.

Můžu použít gel lak a na něj UV gel a naopak?

Pokud chcete, aby výsledek vaší práce byl bez chybičky a zaručený, pak byste tyto dva materiály neměla kombinovat. Ale nic vám nebrání trochu experimentovat! Gel laky si s UV gely obecně docela rozumějí, a tak jejich kombinaci můžete vyzkoušet. Některým mým zákaznicím vyhovuje nehet vymodelovat UV gelem a jako barevnou vrstvu použít gel lak. Vyhnete se tak opakovanému čištění štětců nebo vyteklým a ulepeným kelímkům. Bohužel výsledky takových řešení nemůžu úplně zaručit.

Jak používat Primer a Prep a jaký je mezi nimi vlastně rozdíl?

Oba přípravky vám poslouží při přípravě nehtů. Jsou to tekutiny určené k odmaštění a přilnutí gelu nebo gel laku. Prep vám pomůže povrch nehtu vydezinfikovat a odmastit. Primer zajistí, že gel nebo gel lak k nehtu dobře přilne - po nanesení je totiž nehet lehce lepkavý.
Použít můžete obě tekutiny. Nejprve naneste prep a nechejte jej na vzduchu zaschnout. Potom naneste primer.
Rozlišujeme i mezi nekyselým a kyselým primerem. Kyselý primer se používá před modeláží akrylem, nekyselý se používá pod gel lak a UV gel. Pozor - pokud máte velmi poškozené nehty, kyselý primer raději vynechejte.

Jaký je rozdíl mezi UV gelem a gel lakem?

UV gel slouží k prodloužení vašeho nehtového lůžka. Práce s ním vyžaduje cvik a určitou zručnost, protože nehet musíte vymodelovat - ať už s pomocí šablon nebo nehtových tipů.

Gel lak je oproti tomu vhodný pro nanášení na přírodní nehet bez prodlužování, stejně tak, jako je tomu u klasického laku na nehty. Rozdíl je jen v tom, že gel lak musíte vytvrdit v UV nebo LED lampě na nehty. Díky tomu vám při správně provedeném postupu vydrží hezky upravené nehty až po několik týdnů. Je tak vhodný i pro ty z vás, které s nehtovou kosmetikou spíše začínají.

Je jen na vás, pro jaký způsob úpravy nehtů se rozhodnete. Pokud toužíte po decentním a přirozeném vzhledu, použijte gel lak. Pokud jsou vaším snem dlouhé upravené nehty, sáhněte po modeláži UV gelem. Ale nezapomeňte, že váš nehet dál poroste, proto je důležité včas modeláž doplňovat.

 

Přístroje

Chci si koupit sadu na nehty, ale opravdu obsahuje vše, co potřebuji? Mám si něco dokoupit?

Nemusíte mít strach, po otevření sady zjistíte, že vám opravdu nic nechybí - myslíme na všechno za vás. Co už ale neumíme tolik odhadnout, to je váš vkus :). Proto bychom vám určitě doporučili k sadě dokoupit oblíbené barevné gely nebo gel laky, různá zdobení a třpytky. Jedině tak budou vaše první nehty vypadat perfektně!

Jakou odsávačku mám zvolit?

Před pořízením odsávačky je důležité vědět, jak často ji budete používat - zda jen u sebe doma nebo v salonu. V salonu vás bude zajímat hlavně její výkon. Čím větší výkon bude odsávačka mít, tím lépe odsaje všechen obroušený materiál

Jakou brusku si mám pořídit?

Před pořízením brusky si nejprve položte otázku, jak často ji budete používat - zda jen u sebe doma nebo v salonu. V salonu totiž u brusky oceníte mnohem vyšší výkon, více otáček (minimálně 25 000 otáček) a její výdrž.
Pak už záleží jen na vás, zda využijete i nožní pedál k ovládání chodu brusky.
Pokud hledáte brusku na domácí použití, přijde vám vhod hlavně přepínání na pravý a levý chod - usnadní vám to práci při obrušování materiálu na obou rukou.

Jaký je rozdíl mezi lampami? Je lepší UV nebo LED lampa?

UV lampa vám vytvrdí gel během dvou minut a je třeba u ní počítat s pravidelnou výměnou opotřebovaných zářivek. LED lampa je oproti tomu bezúdržbová a na vytvrzení gelů potřebujete jen zlomek tohoto času.
UV/LED lampy nebo LED lampy s výkonem 48 W vytvrdí veškerý UV i LED materiál.
Klasické LED lampy s nižším výkonem bez UV/LED diod vytvrzují pouze výrobky s označením LED nebo UV/LED. U těchto typů lamp je potřeba si dávat pozor, jaké gely nakupujete, protože produkt, na kterém je pouze označení UV, tyto LED lampy s nižším výkonem nevytvrdí.

UV gely

Můžu na nehet vymodelovaný polygelem nanášet běžné UV gely a gel laky?

Samozřejmě, s polygelem můžete kombinovat i různé další materiály. Pokud chcete nehet dál zdobit, postupujte tak, jak jste zvyklá. Nehet vymodelovaný polygelem se nijak neliší od nehtu vymodelovaného UV gelem, akrylem nebo akrygelem.

Můžu při modeláži polygelem použít místo polyliquidu klasický cleaner?

Při práci s polygelem si štětec vždy namáčejte do polyliquidu. Cleaner není pro toto použití vhodný. Obsahuje totiž nižší koncentraci látky Isoprophyl Alcohol, tedy hlavní složky obou produktů, která je pro snadnou práci s polygelem zásadní.

Potřebuji před aplikací polygelu použít i primer a base?

Stejně jako u ostatních běžných materiálů k modeláži nehtů je použití primeru dobrým způsobem, jak zajistit, aby polygel k nehtu lépe přilnul. Base naopak nepotřebujete, ale pokud jste na jeho použití před modeláží nehtu zvyklá, určitě tím nic nezkazíte.

Jak pracovat se šablonami na nehty?

Práce se šablonami na nehty není o nic těžší, než práce s tipy. Abychom vám postup jednoduše vysvětlili, připravili jsme pro vás krátké video s návodem.

Co mám dělat, když je můj gel moc tekutý a špatně se mi s ním pracuje?

UV gely jsou velmi citlivé na změnu okolních teplot. Pokud se vám s ním špatně pracuje, dejte ho na nějakou chvíli do ledničky. Když se okolní teplota sníží, gel bude hustější.

Jaký je rozdíl mezi dlouhou a krátkou lepicí plochou tipu?

Tip s krátkou lepicí plochou můžete použít v případě, že chcete modelovat nehet na krátká nehtová lůžka. Má i další výhodu - přirozeně kopíruje tvar a klenbu přírodního nehtu. Přesto se však více používají tipy s delší lepicí plochou.

Jak mám docílit C oblouku?

C oblouk je při modeláži gelem nebo akrylem naprosto nezbytný. Říká se mu i stresový bod nehtu a brání tomu, aby se vám nehet zlomil a způsobil nepěkné zranění. Nehet má bez něj navíc tendence upadávat a nevypadá přirozeně. C oblouk tvořte tak, aby jeho nejvyšší bod byl přibližně v ⅓ délky nehtu od kůžičky. Pokud s modeláží začínáte, zvolte hustější gel, který nebude stékat a snadněji se vám s ním bude pracovat. Naberte kuličku gelu a začněte ji na nehtu roztírat směrem k okrajům. Oblouk by měl pozvolna vystupovat a pak zase klesat.

1. Ano 2. Ne

1. Ano; 2. Ne

 

Proč mi nejdou některé gely v lampě vytvrdit?

Různé gely mají různou pigmentaci a vy máte pravděpodobně problém s některým z tmavých odstínů. Ty bývají nejvíce pigmentované, a tak se délka jejich vytvrzování může prodloužit. Nanášejte je ale ve velmi tenké vrstvě. V UV lampě by vám na jejich vytvrzení mělo stačit prodloužit čas o 1 - 2 minuty, v LED lampě o 30 sekund. Můžete nanést i druhou tenkou vrstvu a postup opakovat. Na tyto odstíny použijte bezvýpotkový finish gel, který naneste opět v jedné tenké vrstvě.

Proč mě gel v lampě pálí?

UV gel vás v lampě bude pálit, pokud je váš nehet příliš zbroušený a narušený a jeho povrch je tak velmi citlivý i na změnu teplot. Mám pro vás malou radu: Pokud vás nehty pálí, prostě ruku z lampy vytáhněte, nechejte bolest odeznít a pak ji do lampy opět vraťte na zbytek času. Nejvíce pálí první vrstvy stavebního gelu, pak už by vás tenhle problém neměl dál trápit.

Proč ten lesk není lesklý?

Pokud nehty hodně namáháte a používáte výpotkový lesk, je možné, že se po několika dnech zmatní a přestane se lesknout. V takovém případě doporučuji vyzkoušet bezvýpotkový lesk, který má mnohem lepší výdrž. Příjemně se nanáší, má lehkou konzistenci, je extrémně lesklý a nežloutne.

Proč mi závěrečný lesk na nehtech praská?

Příčinou můžou být špatné zářivky ve vaší lampě. Důležité je i to, jaký jste pod finish použila materiál. Každý z materiálů má jinou tvrdost  - například UV gel je tvrdší, než gel lak a gel lak je mnohem tvrdší než lak na nehty. Vždy používejte takový lesk, který sedí k použitému podkladu. Pokud je lesk velmi tvrdý (a pravděpodobně určený pro použití na UV gely), na gel laku a laku na nehty vám zaručeně popraská. Pozor - problémem může být i třeskutá zima!

Proč mi nedrží gel? Proč se mi odchlipuje nebo se rovnou celý sloupne?

To, že vám gel na nehtech nedrží, může mít spoustu příčin. Mezi nejčastější patří špatná příprava nehtu před modeláží. Problémem může být i gel nanesený příliš blízko nehtové kůžičky. Příčinou mohou být i rychle se mastící nehty nebo hormonální nerovnováha. Podívejte se na můj blog, kde jsem většinu příčin shrnula do vyčerpávajícího článku s názvem “Proč mi nedrží gelové nehty?”.

Jak mám postupovat při modeláži UV gelem? A co všechno k tomu potřebuji?

Předtím, než začnete s modeláží nehtů pomocí UV gelů, si zkontrolujte, zda máte všechny potřebné pomůcky po ruce:

 • Primer
 • Cleaner
 • Buničinové polštářky
 • Sadu tipů na nehty
 • Štětec na nehty
 • Gilotinu na nehty
 • Lepidlo na tipy
 • Pomerančová dřívka
 • Pilníky
 • Brusný blok
 • Sadu UV gelů - podkladový, modelovací, barevný gel a konečný lesk

Nehet zastřihněte a očistěte buničinovými polštářky s čističem nehtů - cleanerem. Tím nehet zbavíte nečistot a mastnoty. Polštářek už znovu nepoužívejte, došlo by k nechtěnému nanesení nečistoty zpět na nehet.
Pomerančovým dřívkem opatrně zatlačte nehtovou kůžičku k okrajům. Můžete si pomoct změkčovačem kůžičky “Cuticle Remover”.
Celý nehet zmatněte brusným blokem tak, aby na nehtu nezůstala žádná lesklá místa.Tak zabráníte tomu, aby se UV gel později od nehtu odchlipoval.
Zvolte si správnou velikost tipu tím, že si různé velikosti postupně přiložíte k nehtu. Na odpovídající velikost tipu naneste lepidlo na jeho lepící plošku.
Pod úhlem 45° přiložte na nehet - vyhnete se tak vzduchovým bublinkám v lepidle, které by mohly způsobit infekce či plísně nehtu. Přebytečné lepidlo otřete buničinou.
Tip zkraťte gilotinou do vámi zvolené délky a tvaru. Přechod mezi tipem a nehtem vypilujte do ztracena tak, aby nebyl vidět. Nepilujte ale vlastní nehet! Opět zmatněte celý nehet brusným blokem.
Naneste na nehet primer nebo bonder pro lepší přilnavost gelu a nechejte zaschnout.
Tenkou vrstvu podkladového gelu opatrně rozetřete od středu nehtu ke krajům tak, aby se nedotýkal kůžičky. Pokud gel ke kůžičce steče, opatrně ho odstraňte pomerančovým dřívkem. Vytvrďte 2 - 3 minuty.
Začněte tvarovat nehet pomocí modelovacího gelu. Naneste kuličku z gelu na střed nehtu a opatrně roztírejte ke krajům a zpět. Tak vytvoříte stresový bod nehtu, tzv. “C oblouk”. Vytvrďte 2 až 3 minuty a postup opakujte. Gel nyní nanášejte až ke kůžičce. Opět vytvrďte.
Setřete výpotek a nehet ještě dopilujte do vhodného tvaru. Nyní můžete nanášet barevný gel nebo vytvořit francouzskou manikúru s pomocí kamufláže a bílého gelu. Na konec vždy naneste závěrečný lesk - finish UV gel a vytvrďte v lampě. Okolí nehtů ošetřete výživným olejíčkem.

Zdobení

Proč se mi po použití lešticího pigmentu začne celá vrstva druhý den loupat?

Pravděpodobně se jedná o špatné zapečení pigmentu závěrečným leskem. Po použití zalešťovacícho pigmentu nehet důkladně oprašte od zbytků pigmentu. Je důležité použít i vhodný závěrečný lesk. My doporučujeme Chromatic Mirror Finish, který je přímo určen pro použití spolu se zalešťovacími pigmenty. Při jeho nanášení si dejte pozor, aby pokryl celou plochu nehtu včetně okrajů. Takhle vrstvu perfektně zapečetíte a nebude se loupat.

Jak se pracuje s razítky? Proč mi nejdou přenést z destičky na tiskátko? Potřebuji na razítka speciální lak?

K úspěšné práci s razítky je třeba mít speciální razítkovací lak (stamping nail polish). Obyčejným lakem vzor většinou neobtisknete, protože lak není dostatečně pigmentovaný. Jednotlivé druhy razítek mají navíc i různé povrchy, takže pokud třeba pracujete s měkkým průhledným silikonovým razítkem, jemně ho na destičku přitlačte a vzor se vám obtiskne. Pokud pracujete s neprůhledným gumovým razítkem, je třeba přitlačit více. Po přenesení vzoru na nehet pak nehet ještě překryjte top coatem, aby se vám vzor nesetřel.

Nenašla jste tady odpověď na svou otázku? Zkuste náš článek “Razítková metoda - jak se vyhnout začátečnickým chybám?”, kde vysvětlujeme nejčastější chyby při razítkování.

Jak se dělá babyboomer?

O babyboomeru jsem toho spoustu napsala na svůj blog. Proto vám víc řekne článek s názvem “Jak vyzrát na babyboomer”.

Jak se používají třpytky?

Třpytky můžete používat několika způsoby. Můžete si je smíchat s průhledným gelem a pak nanášet štětcem na nehet, nebo naneste tenkou vrstvu gelu na nehet a třpytky na ni nasypejte.

Jak se pracuje s vodolepkami?

Vodolepku si obstřihněte kolem vámi vybraného vzoru. Tento kousek vložte na pár vteřin do misky s vodou. Vytáhněte ho, osušte a aplikujte na nehet do průhledného laku na nehty nebo do tenké vrstvy gelu.

Jak se zalešťují pigmenty? Proč mi nejde zaleštit?

Speciální zalešťovací pigmenty se nanášejí na vytvrzený bezvýpotkový lesk pomocí aplikátorů. K nanášení můžete jednoduše použít i svůj prst. Nejde vám pigment zaleštit? Ujistěte se, že je opravdu zalešťovací - je možné, že se nanáší třeba do výpotku gelu.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zavolejte na telefonní číslo 552 341 784 ve všední dny od 6:00 do 17:00 nebo napište e-mail na info@naninails.cz. Tam už odpověď určitě dostanete!

Zboží bylo vloženo do košíku

Může se hodit

 • NANI pilník Economy 100/100, rovný - Zebra

  NANI pilník Economy 100/100, rovný - Zebra

  14 Kč
  Do košíku
 • NANI výživný olejíček 5 ml - Jahoda

  NANI výživný olejíček 5 ml - Jahoda

  29 Kč
  Do košíku
 • NANI Cleaner, odstraňovač výpotků 100 ml

  NANI Cleaner, odstraňovač výpotků 100 ml

  34 Kč
  Do košíku
 • Buničina na nehty, bezprašná, role - 500 ks

  Buničina na nehty, bezprašná, role - 500 ks

  59 Kč
  Do košíku
 • Hygienická rouška BFE99, 10 ks

  Hygienická rouška BFE99, 10 ks

  59 Kč
  Do košíku
 • NANI Primer Bonder 11 ml

  NANI Primer Bonder 11 ml

  79 Kč
  Do košíku